Citroen c4 – klapa bagażnika się nie otwiera | ZDJĘCIA

Witam czytelników. Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem i opisać naprawę problemu z brakiem możliwości otwarcia bagażnika.

Naciśnięcie klamki powinno otwierać klapę, w moim przypadku nic nie robiło. Czytałem w internecie o różnych przyczynach (problem z kablami, zalanie, włącznik).

U mnie problemem okazał się właśnie włącznik (a raczej stycznik).

Kolejno przedstawię moje kroki, jak do tego doszedłem i co robiłem.

 1. Odkręcenie kratki (aby otworzyć bagażnik musiałem się do niego dostać, a że mam kratkę, to zabawy było sporo). 

 1. Awaryjne otworzenie klapy od wewnątrz – obok zamka jest taki biały dzyndzel, trzeba wziąć płaski śrubokręt i przycisnać w jedną strone- klapa się otworzy. (zdj nr 3)
 2. Odkręciłem śruby z wewnętrznej strony klapy. (zdj nr 1)
 3. Zdjąłem plastik (trzeba pociągnąć, aby zaczepy puściły) (zdj nr 2)
 4. Odpiąłem stycznik (trzeba lekko go podważyć z jednej strony i wychodzi gładko, na siłę nie ciągnąć, bo zaczep trzyma!) (zdj nr 6)
 5. Stycznik działa w ten sposób, że łączy ze sobą przewód, więc aby sprawdzić, czy to on jest problemem zrobiłem kabelek ok 10cm i wsadziłem go do otworów. U mnie poskutkowało – drzwi „cyknęły”, więc wiedziałem już że kable są dobre, tylko stycznik nie działa. (zdj nr 5)
 6. Zdjęcie osłony zewnętrznej – trzeba było odkręcić 5 śrub wewnątrz klapy, łatwy dostęp. ok 5 śrub w linii. Osłonka trzyma się jeszcze na 2 zaczepach, więc ponownie z zewnątrz trzeba było delikatnie ją odpiąć. (zdj nr 4)
 7. Osłonka ta ma w sobie klamkę. Od spodu widać stycznik. Trzeba go wyciągnąć – lekko podważając zaczep. U mnie było widać, że została sama czerwona gumowata osłonka i brak elementu, który uruchamia stycznik. (zdj nr 5)
 8. Dla pewności wsadziłem stycznik do przewodu („wisiał” na wew. częsci klapy bagażnika, wziąłem wykałaczkę i wsadziłem w środek tej czerwonej gumki. Drzwi znów kliknęły.
 9. Pozostała wymiana stycznika na dobry z niezłamanym elementem.

Koniec 🙂
7 myśli na temat “Citroen c4 – klapa bagażnika się nie otwiera | ZDJĘCIA”

 1. Mam taki sam problem – nic nie działa, nie mogę otworzyć bagażnika. Dziękuję za poradnik, pokażę męzowi, niech działa

 2. Dzięki przedewszystkim za foty. Pomoglo, mialem ylko problemy z odkreceniem kraty… pierwszy raz ja musialem odkrecac w sumie.

 3. podobnie było u mnie plus spalony silniczek zamka klapy ale dopasowałam podobny od siłownika centralnego zamka tylko musiałem przełożyć trybik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *